Telif Hakkı Başvurusu

Sitemiz Creative Commons Lisans sözleşmeleri çerçevesinde hareket etmektedir ve içeriğini Türkçe blog sayfaları oluşturmaktadır , yani özetle benzer konularda yayın yapan bloglara kolay erişim sağlayan bir blog sayfaları indexidir.

 

İçeriğine yer verdiği bloglardaki makalelerin yalnızca ilk 100 kelimesine aslına sadık kalarak yer vermektedir ve yazı altında kaynak olarak belirtmektedir. Kaynak belirtmenin yanı sıra do follow olarak ilgili blog sayfasına link vermekte ve bu link ile yeni temiz ve boş bir sayfada ilgili blog yazısı görüntülenmektedir.

 

Bu durum blog yazarlarının sayfa tanıtımında üst düzey fayda sağlamaktadır ve aynı zamanda SEO çalışmanızda da sizlere faydalı olmaktadır.

 

Aynı konudaki tüm bloglara eşit mesafede duran , centilmence içeriği bozmadan ve kısmen okurların fikir sahibi olacağı miktarı kullanan , kaynak belirten ve aktif link ile sayfalarınıza ziyaretçi gönderen bu oluşum iyi niyetlidir. Okurlara kolay erişim ve yazarlara kolay tanıtım imkanı sunmaktadır.

 

Bu çeşit blog indexleri dünya blog camiası tarafından kabul ve saygı gören bir tanıtım biçimidir ve blog yazarlarının bu tip blog indexleri desteklediği görülmektedir. Bu index içeriklerinizi kullanıcıların fikir sahibi olacağı bir miktarını aslında sadık kalarak yayınlar ve ziyaretçi yazının tamamına erişmek için blogunuza yönlendirilir. Zaten sizler de gelen ziyaretçi kaynaklarını analiz ettiğiniz zaman büyük fayda gördüğünüzü hissedeceksiniz.

 

Blog yazarlarına teker teker erişerek izin alma şansımız olmamasına rağmen (iletişim bilgilerinize ulaşmamız genellikle mümkün olmuyor veya maillerimize yanıt genellikle alamıyoruz), blog yazarları niyetin temiz ve iyi olduğundan şüphe duymamalıdır, sitemizin ne işlev gördüğü açık şekilde tanımlanmıştır.

 

Fakat yinede içerik yazarı olarak içeriğinizin blog indeximizde yer almamasını talep ederseniz , bunu saygı ile karşılamaktayız.

 

İletişim ve yazılarınıza yer vermemiz veya kaldırmamız için blogindexyonetimi@gmail.com adresine mesaj atabilirsiniz. Blog adresinizi ve talebinizi iletmeyi lütfen unutmayınız.

 

İyi günler dileriz.

Bir Cevap Yazın